Zdrowie na 6 porady 4 absolutnie kluczowe sposoby na lepsze zdrowie

4 absolutnie kluczowe sposoby na lepsze zdrowie

W 4 krokach można się nauczyć JAK poprawić swoje zdrowie, a ten artykuł pokaże Ci, jak to zrobić. Każdy krok to niewielki kawałek informacji o zdrowym stylu życia, z którego możesz faktycznie skorzystać. Zacznijmy więc!

Krok 1: Suplementy diety

Oczywiście nie są najważniejsze, kolejność kroków jest przypadkowa. Ale mają tę zaletę, że mogą, chociaż częściowo zrekompensować Twojemu ciału braki, jeśli je masz – a pewnie tak właśnie jest.

Naszym zdaniem w niektórych przypadkach są one bardzo potrzebne i bardzo korzystne – zwłaszcza w połączeniu ze zdrowymi nawykami żywieniowymi. Bardzo trudno jest pozyskać wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje Twój organizm, wyłącznie z pożywienia, ale połączenie prawidłowego odżywiania z suplementami odżywczymi jest bardzo skuteczne.

Biorąc to pod uwagę, jedynym suplementem, który każdy powinien brać, jest dobry suplement multiwitaminowy / mineralny. Spójrz na to jako dodatkowe ubezpieczenie – prawidłowe odżywianie jest kluczowe, ale teraz, gdy bierzesz również multiwitaminy, możesz mieć pewność, że otrzymujesz składniki odżywcze, których potrzebuje Twój organizm.

Krok 2: Odżywianie

Dobre odżywianie jest TAK ważne, że moglibyśmy napisać 10 wykrzykników, by oddać, jak mocno kładziemy na to nacisk, a to i tak za mało. Jest ono podstawą dosłownie CAŁEGO Twojego życia.

Jesteś tym, co jesz… pamiętaj o tym. Podejmij świadomy wysiłek, aby stopniowo poprawiać swoje nawyki żywieniowe, jedząc więcej dobrych pokarmów (orzechy, jagody, masło orzechowe, oliwa z oliwek, warzywa, strączki, produkty pełnoziarniste itp.), a mniej złych (smażone potrawy, tłuszcze nasycone, syrop fruktozowo-kukurydziany, oleje uwodornione itp.). Czytanie etykiety tego, co jesz, wiele ci powie.

Możesz myśleć, że brakuje ci siły woli, ale będziesz zdumiony tym, co się stanie, gdy zaczniesz stopniowo poprawiać swoje nawyki żywieniowe.

Pamiętaj, że zdrowa dieta może być smaczna i tania. Nie daj sobie wmówić, że to coś dla maniaków albo bogaczy. Tym, co lubimy robić, by zachęcić nas samych i innych do zdrowszego jedzenia, są wyzwania. Na przykład – przez 7 dni jemy tylko wegańsko. Innym razem przez 7 dni spożywamy jedynie sałatki. Jeszcze innym razem – tydzień na samych owocach, warzywach i orzechach.

Może Ci się wydawać to zbyt radykalne, więc nie zaszkodzi zacząć od 3 dni, zamiast tygodnia. Ale kombinuj, a odkryjesz nowe smaki i nowe sposoby na zdrowie. A przede wszystkim – dowiesz się, że taka zabawa z własnym ciałem to coś fajnego, uczącego Ciebie i odżywiającego Twój organizm.

Krok 3: Ćwicz

Ćwiczenia to brakujący element układanki, jeśli chodzi o lepsze zdrowie. Jest tak wiele korzyści płynących z ćwiczeń, w tym mocniejsze kości i lepsze libido – nie ma sensu zwlekać, czas zacząć to robić. Twoim celem powinno być ćwiczenie 3-5 razy w tygodniu z kombinacją ćwiczeń cardio i treningu siłowego (ale nie więcej niż 1 godzina na sesję treningową).

Zmierzono, że jeśli dodasz 3 funty mięśni do swojego ciała, ten dodany mięsień spali tyle kalorii, ile w trakcie przebiegnięcia 1 mili. Mięśnie spalają kalorie!

Krok 4: Zarządzanie stresem i sen

Zarządzanie stresem i dobry sen każdej nocy dopełniają Twojej drogi do lepszego zdrowia. Dopóki nie znajdziesz sposobu na radzenie sobie ze stresem, będzie on nadal niszczył twoje ciało. Dwie wskazówki, które możesz chcieć wdrożyć, obejmują ustalanie priorytetów każdego dnia i praktykowanie głębokiego oddychania (tak, prawdopodobnie już o tym wiedziałeś, ale czy próbowałeś?).

Wysypianie się każdej nocy jest równie ważne, jeśli weźmiesz pod uwagę, że Twój organizm wykorzystuje ten czas na samoregenerację. Powinieneś dążyć do 7-9 godzin każdej nocy. Dwie wskazówki, które możesz chcieć wdrożyć, obejmują ćwiczenia i unikanie jedzenia późnym wieczorem.

Teraz gdy znasz już podstawy, rozwiń te informacje. Krok 1 poszukaj więcej informacji na temat suplementów diety, Krok 2 poszukaj więcej informacji na temat odżywiania i tak dalej. Gwarantuję, że po 4 krokach poczujesz się pewniej, osiągając swoje cele zdrowotne i fitnessowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także