Zdrowie na 6 porady,rośliny Len i jego wpływ na zdrowie

Len i jego wpływ na zdrowie

Len to wyjątkowa roślina, która może skutecznie wspierać nas w walce o zdrowie. Co warto wiedzieć na temat jej właściwości? W jakich sytuacjach warto skorzystać z wyjątkowej mocy lnu?

Od dawna wiadomo, że siemię lniane, czyli nasiona lnu, to naturalny lek na wiele przypadłości oraz wartościowy dodatek do zdrowej diety. Umiejętnie wykorzystany, może wzmacniać nasz organizm i wspierać nas w walce z licznymi przypadłościami. Len to rewelacyjne źródło ważnych dla naszego organizmu kwasów tłuszczowych oraz witaminy E, mogącej skutecznie chronić nas przed zgubną działalnością wolnych rodników. Siemię lniane jest też cennym wsparciem dla naszego przewodu pokarmowego, przy czym jego wyjątkową moc z pewnością docenią te osoby, które mają problemy z żołądkiem oraz z dwunastnicą. Siemię lniane może też przynieść ulgę tym, którzy borykają się z zapaleniem oskrzeli, oraz tym, którzy chcą utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi. Len, stosowany zewnętrznie, będzie też cennym wsparciem dla naszej skóry. Tu sprawdzi się przede wszystkim w walce z uciążliwymi oparzeniami, sprawi też, że proces regeneracji naskórka będzie przebiegać znacznie szybciej.

Na co stosować len?

Len jest rośliną, którą hodujemy już od wielu tysięcy lat, można powiedzieć, że to jedna z pierwszych użytkowych roślin, jaką zaczął hodować człowiek. Siemię lniane ma bardzo wiele zastosowań i unikalnych właściwości, prawidłowo stosowane może uchronić nas przed wieloma chorobami. Charakteryzuje się zdolnością do zwiększenia swojej objętości w procesie pęcznienia, doskonale wykorzystują to nasze jelita! Pęczniejące, zmielone nasiona poprawiają funkcję układu pokarmowego, dlatego napar z lnu stosowany jest głównie w problemach z zaparciami. Oprócz cennych witamin i minerałów len mielony zawiera korzystne kwasy tłuszczowe. Jego zaletą jest to, że jest tani i łatwo dostępny, zakupić możemy go zarówno w sklepie internetowym, jak i w markecie spożywczym. Jeśli nie jesteśmy w stanie przełknąć śluzowatego napoju, możemy dodawać świeżo zmielone ziarna lnu do płatków śniadaniowych, jogurtów lub do zup. Poza medycznym i żywnościowym zastosowaniem len sprawdza się doskonale w zabiegach pielęgnacyjnych. Jeśli zmagamy się z suchymi i nieodżywionymi włosami to napęczniałe nasiona nałożone na włosy i skórę głowy pomogą nam z dolegliwością. Z całą pewnością jest to składnik, który ma dobroczynny wpływ na nasz organizm, dlatego tak ważne jest, by włączyć go na stałe do naszego jadłospisu. W internecie znajdziemy wiele ciekawych przepisów, co z całą pewnością ułatwi nam zadanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także