Zdrowie na 6 porady Najlepsze sposoby na katar sienny

Najlepsze sposoby na katar sienny

Męczy cię uporczywy katar sienny? Niestety, ale to właśnie podczas wiosny i lata dokucza on niemalże wszystkim alergikom. A nawet leki z apteki nieraz kiepsko sobie z nim radzą. Możesz stosować je od lat, a i tak w trakcie typowego sezonu alergizującego narzekać na bezustannie zapchany nos i wydzielanie charakterystycznej, bardzo płynnej wydzieliny. A to nie wszystko. Katar sienny objawia się również częstym kichaniem i ogólnie rzecz biorąc kiepskim samopoczuciem. Zanim jednak po raz kolejny zastosujesz na niego jakiś klasyczny lek farmakologiczny, spróbuj się go pozbyć z pomocą poniższych metod, które są akurat metodami prostymi, naturalnymi i jednocześnie sprawdzonymi.

Płukanki z wody morskiej

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z uczuleniami i alergiami, które objawiają się właśnie katarem, bądź uczuciem zapchanego i zatkanego nosa, zawsze dobrym pomysłem będzie zastosowanie naturalnych płukanek. Przygotujesz je, chociażby z najzwyklejszej wody morskiej. Ten płyn występujący w formie sprayu przynosi natychmiastową ulgę, ponieważ – jeśli jest używany regularnie – doprowadza do usunięcia licznych alergenów właśnie z nosa. Przy okazji woda morska nawilży twoje śluzówki. Wspomoże ich regenerację i zapewni im delikatne natłuszczenie. Ochroni nos i jego błony śluzowe przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu pyłki i inne produkty alergizujące nie będą już tak często i intensywnie osadzać się na tych powierzchniach skóry.

Jeżeli interesują cię naprawdę w stu procentach domowe sposoby na katar sienny, taką wodę morską wykonasz sobie bez trudu samodzielnie. Pamiętaj tylko o tym, aby później rzeczywiście systematycznie jej używać. Rób to nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, za każdym razem wprowadzając do wnętrza nosa przynajmniej jedną pełną dawkę roztworu. Koniecznie zastosuj tę metodę po powrocie do domu (np. ze spaceru w parku). Ulga przyjdzie natychmiast. Od razu po wprowadzeniu wody morskiej poczujesz się nieco lepiej.

Suplementacja olejem z czarnuszki

Czy słyszałeś już o niesamowitych prozdrowotnych właściwościach nasion czarnuszki? Jeżeli nie, najwyższa pora nieco bardziej zainteresować się medycyną naturalną, w której już od dawien dawna wykorzystuje się różne wyroby z czarnuszki właśnie do leczenia alergii i uczuleń. Są to naprawdę silne preparaty. Niby ziołowe, ale jednak swoim działaniem przypominające klasyczne leki farmakologiczne. Czarnuszkę możesz śmiało przyjmować doustnie. Zaopatrz się w olej z tego składnika i spożywaj go codziennie, nawet przez kilka miesięcy. Prawie wszystkie sposoby na katar sienny, które wykorzystują właściwości czarnuszki, doprowadzają do świetnych rezultatów. Oczywiście terapia nie zadziała od razu, dlatego pamiętaj o tym, by przeprowadzić ją do końca i nie przerywać jej po paru dniach. Na ogół najlepsze efekty kuracji osiąga się średnio po kilkunastu dniach. Daj sobie czas na to, by odczuć je na własnej skórze. Być może to właśnie czarnuszka sprawi, że już wkrótce będziesz mógł raz na zawsze zapomnieć o swoim katarze siennym i jakichkolwiek innych alergiach czy uczuleniach.

Ziołowe napary

Domowe sposoby na katar sienny tak samo często czerpią z różnego rodzaju ziół. Jeżeli więc nie jesteś w stanie zdzierżyć dość nietypowego i mało przyjemnego smaku oleju z czarnuszki albo nie do końca wierzysz w jego działanie lub nie chcesz czekać całymi dniami na pierwsze efekty kuracji, wypróbuj na sobie napar z pachnotki zwyczajnej, czyli rośliny odgrywającej ważną rolę w medycynie dalekowschodniej. Ziołowy roztwór z pachnotki przygotowuj sobie codziennie. Pij go co kilka godzin w mniejszych porcjach. Aby miał on jak najlepsze właściwości, zawsze powinieneś przygotowywać go na świeżo ze sprawdzonych i jakościowych ziół. Nie korzystaj więc z gotowych ekspresowych herbat w torebkach. Zioła przeznaczone do przyrządzania ziołowych leczniczych naparów zawsze pozyskuj albo w aptekach, albo w sprawdzonych sklepach zielarskich.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także